Har vi rätt kontaktuppgifter?

Publicerat: 2024-02-29 - 09:58

Får du inte klubbens e-brev? Vi ser gärna att våra medlemmar kontrollerar sina kontaktuppgifter i Min Golf. Kontakta kansliet om du inte kan uppdatera någon uppgift på egen hand.
SGF informerar om problem med e-post

Problem med e-post till golfare!
  SGF skriver: "Just nu har vi problem att skicka bekräftelsemejl och lösenordsmejl från Min Golf till vissa e-postklienter, bland annat Hotmail, Outlook, Live och Telia. Mejlen klassas som spam och hamnar i din skräpkorg eller i karantän. Vi arbetar på att lösa problemet.

Har du inte fått klubbens e-brev, de skickas oftast ut på fredagar, bör du börja med att titta i din skräpkorg. Ladda ner och läs bifogad information om hur du godkänner dessa utskick så de hamnar i din Inkorg.
Info från golf.se

 

Det går naturligtvis bra att byta e-post i Min Golf. Logga in på Min Golf - Inställningar - Mitt konto och kontaktuppgifter.
Har du glömt ditt lösenord till Min Golf och tryckt på just glömt lösenord men inte fått något svars mejl ska du kontakta kansliet för byte av e-post.